Skórzana torebka to ponadczasowy element kobiecego outfitu. Jest niezwykle wytrzymała, a przy tym prezentuje się bardzo szlachetnie. Znalazłaś kiedyś torebkę z młodości swojej babci czy mamy i zapragnęłaś jej używać? Kiedyś, gdy produkty tego typu nie były tak powszechnie dostępne, dbałość o galanterię pozostawała na porządku dziennym. Dzięki temu rodzinne znaleziska często służą kolejnym pokoleniom. Jeżeli chcemy, aby nasza skórzana galanteria zachwycała estetyką jak najdłużej, musimy pamiętać o odpowiednim jej traktowaniu i regularnej pielęgnacji. Skóra naturalna jest bardzo chłonna i podatna na przetarcia, przez co wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem jej powierzchni. Co zrobić, aby torebka skórzana służyła Ci latami? Poniżej znajdziesz kilka rad!

Jak pielęgnować skórzane torebki?

PO PIERWSZE: NATŁUSZCZANIE

Jak wiemy, zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć! Jak często nawilżasz swoją własną skórę balsamem? Większość z nas robi to codziennie, chcąc zapobiegać jej przesuszaniu czy pękaniu. Skórzana galanteria potrzebuje tego tak samo jak Twoja skóra. Warto zadbać o jej natłuszczenie, aby uniknąć kruszenia, pękania czy nawet tworzenia się nieestetycznie wyglądających rys. Ponadto, o czym warto pamiętać, bez odpowiedniego natłuszczania materiał ten może stracić swój kolor. Jak natłuszczać skórę, aby długo cieszyć się zadbaną torebką?

  • Upewnij się, że powierzchnia torebki jest czysta i sucha;
  • wybierz odpowiedni produkt do domowego natłuszczania (poniżej znajdziesz informację, jak dokonać wyboru);
  • rozprowadź produkt za pomocą miękkiej bawełnianej szmatki, delikatnie wmasowując go w skórę; ważne, aby wybrać materiał, który nie zostawia kłaczków.

Przy torebce z ciemnej skóry sprawdzi się olej lniany. Wykonaj z niego roztwór z octem, zachowując proporcje 1:3. Jeżeli Twoja torebka ma błyszczącą powierzchnię i zależy Ci na utrzymaniu tego efektu, wybierz wosk pszczeli. Najbardziej uniwersalnym produktem będzie olejek rycynowy, który jest delikatniejszy niż większość preparatów do natłuszczania dostępnych na rynku.

PO DRUGIE: IMPREGNACJA

Impregnacja to nic innego jak ochrona przed wilgocią. Warto zaimpregnować torebkę skórzaną zaraz po zakupie, aby od samego początku unikać ryzyka powstawania ciemniejszych plam w miejscach narażonych na kontakt z wilgocią. Do impregnacji mogą posłużyć Ci środki dostępne na rynku, które nie zmieniają koloru skóry, a jedynie tworzą warstwę ochronną niewidoczną dla oka. Pamiętaj, aby wybierać preparaty odpowiednie do danego rodzaju skóry. Innego produktu należy użyć do nubuku i zamszu, innego do skóry licowej. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na użycie wosku pszczelego w celu natłuszczenia torebki, wówczas impregnację masz z głowy! Produkt ten posiada zarówno działanie natłuszczające, jak i chroni przed wilgocią.

Jak czyścić skórzane torebki?

Jeśli chcesz przez długie lata cieszyć się zadbaną skórzaną torebką, nie zapominaj o częstym czyszczeniu jej powierzchni! Najlepiej czyścić ją regularnie, nie czekając do momentu, aż zauważysz na niej niepokojącą plamę, gdyż osiadający na niej na co dzień kurz może być niedostrzegalny, jednak równie niebezpieczny.

By wyczyścić torebki skórzane możesz używać preparatów chemicznych dostępnych w sklepach, pamiętając o dobraniu preparatu adekwatnie do rodzaju skóry. Kiedy nie masz pod ręką odpowiedniego środka, możesz sięgnąć po nawilżane chusteczki dla dzieci, które nie zawierają szkodliwych składników, zatem nie wyrządzą krzywdy Twojej torebce, a skutecznie usuną powierzchowne zabrudzenia. Wolisz domowe sposoby? Proszę bardzo! Na tłuste plamy sprawdzi się mieszanina wody i octu. Nie nadużywaj jej jednak, aby nie przemoczyć skóry, a jedynie przemywaj zabrudzone miejsce. W przypadku delikatnego przykurzenia z pomocą może przyjść także mydło oliwkowe, którego działanie jest bardzo delikatne i nieszkodliwe dla skóry.

Podsumowując, kluczem do sukcesu jest regularność! Jeśli chcesz, aby twoja skórzana torebka wyglądała pięknie jak najdłużej, zadbaj o nią tak, jak dbasz o swoją własną skórę! Ofertę torebek skórzanych znajdziesz na stronie https://www.torebki-skorzane.com.pl/!