Już od dawna zegarki marki Tissot, zarówno męskie, jak i damskie, cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to z wielu powodów, ale głównie wskazać można tu na ich estetykę oraz niezawodność. W związku z tak dużą popularnością zegarów tej marki, na rynku niestety spotkać można się także z ich podróbkami. Tymczasem jedynie oryginalne modele gwarantują wysoką jakość. Na duplikat trafić można, kupując zegarek z niewiadomego źródła. Warto zatem przed zakupem dokładnie sprawdzić, czy oferowany produkt na pewno jest wartościowy. Zatem, jak rozpoznać oryginalny zegarek Tissot?

 

Skąd popularność zegarów Tissot?

Dla wielu osób zakup zegarka to inwestycja na lata. Dlatego stawiają one przede wszystkim na jakość. Wybór pada zatem na czasomierz znanej i renomowanej marki, jaką jest z pewnością Tissot. To firma ceniona zarówno przez Panów, jak i Panie. To, co w szczególności charakteryzuje zegarki to precyzja, funkcjonalność i niezawodność. Dodatkowo dochodzi tu niezwykła elegancja i styl. Wszystko wpływa na bardzo dużą popularność produktów tej marki. Biorąc pod uwagę, że mowa tu o zegarkach, które należą do klasy premium, to ważne jest, gdzie się je kupuje. Powinny być to renomowane i sprawdzone salony, które posiadają autoryzację firmy Tissot. Dobrym wyborem może być ceniony na rynku sklep zegarmistrz.com. Jeśli jednak ktoś chce zdecydować się na inne miejsce zakupu, to koniecznie sprawdzić powinien autentyczność zegarka.

Kupno zegarka używanego – czy na pewno jest oryginalny?

Fakt, że zegarki Tissot cieszą się od bardzo dawna dużą popularnością, sprawia, że chcąc kupić taki model, niestety natknąć można się na podróbkę. Takiego problemu nie ma, jeśli czasomierz kupuje się w sprawdzonym salonie. Wówczas można mieć pewność, że zegarek jest oryginalny. Dokonując jednak zakupu na aukcjach internetowych, poprzez media społecznościowe czy w inny tego typu sposób przez internet, należy być czujnym. Wiedzieć trzeba, że niestety na rynku funkcjonują także sklepy internetowe, które zapewniają, że sprzedają produkty oryginalne, a w rzeczywistości jest to oszustwo. Przed podjęciem decyzji o zakupie, sprawdź, czy zegarek na pewno nie wygląda podejrzanie. Dziś podróbka zegarka może wyglądać niemal identycznie jak oryginał. Nie trudno jest więc dać się nabrać. Często na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy. Dlatego, aby nie stracić pieniędzy i nie żałować zakupu, dobrze wcześniej sprawdzić autentyczność zegarka. W jaki sposób można to zrobić?

Tissot – jak rozpoznać oryginał?

Aby przekonać się, czy zegarek marki Tissot rzeczywiście jest oryginalny, sprawdzić należy jego numer referencyjny. Składa się on łącznie z ciągu od pięciu do dziesięciu cyfr i liter. To inaczej numer katalogowy zegarka. Znajduje się on najczęściej na tarczy lub deklu. Wszystko zależy od konkretnego modelu. Aby sprawdzić, czy czasomierz jest oryginalny, należy porównać znajdujący się na nim numer referencyjny z danymi, które udostępniane są przez markę Tissot. W celu porównania najlepiej jest skontaktować się z autoryzowanym salon oferującym zegarki.

Tissot – jak sprawdzić oryginalność zegarka tej marki?

Jak wspomniano, w celu weryfikacji, czy zegarek jest oryginalny, najlepiej skontaktować się z autoryzowanym salonem oferującym zegarki marki Tissot. Taki sklep odszukać można w sieci. Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową firmy. Tam wystarczy skorzystać z wyszukiwarki autoryzowanych sklepów. Dzięki temu szybko odnaleźć można właściwy salon, a następnie tam poprosić o konsultację. Pracownik, znając numer referencyjny, będzie mógł szybko sprawdzić w bazie numerów katalogowych czy ten jest autentyczny. Warto z takiej możliwości skorzystać. Można mieć wówczas pewność, że kupuje się oryginalny zegarek Tissot. Przykładem sklepu jest wspomniany już wcześniej sklep zegarmistrz.com.