Dzieci w wieku trzech lat są energiczne, rezolutne oraz głodne wciąż nowych wrażeń. Ich rozwój nadal jest bardzo dynamiczny i każdego dnia mogą zaskakiwać swoich bliskich nowymi umiejętnościami i pomysłami. Zakup odpowiedniego prezentu dla 3-letniego dziecka może wydawać się sporym wyzwaniem. Całe szczęście są sposoby na to, żeby sprawić maluchowi ogromną radość. I nie jest to wcale zbyt skomplikowane. Oto najlepsze pomysły.

 

Prezenty dla dzieci – czym się kierować?

 

Prezent dla dziecka 3-letniego powinien być dostosowany do usposobienia malucha, jego preferencji oraz upodobań. Jest to bowiem wiek, kiedy najczęściej posiadają już swoje ulubione rozrywki oraz rodzaje zabawy. I na pewno są to sprawy, które należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę podczas wyboru prezentu. W końcu ma on uszczęśliwić dziecko, a kupno rzeczy, która nie będzie w jego guście może spotkać się z rozczarowaniem, a nawet płaczem (maluchy w tym wieku reagują spontanicznie, nie są jeszcze w stanie maskować prawdziwych emocji).

Jak zatem z tego wybrnąć? Zanim zdecydujesz, jaki prezent dla dziecka będzie odpowiedni, zapytaj o zdanie jego rodziców. Oni z największym prawdopodobieństwem określą, co może być najlepszym pomysłem. Kolejna sprawa – zdecydować się na zabawki czy może ubranka? Warto uświadomić sobie, że 3-latki jeszcze nie za bardzo przywiązują uwagę do mody, tak więc podarowanie odzieży będzie większym prezentem dla rodziców niż ich pociechy. Zabawki służą zaś rozrywce i nigdy ich za wiele. Częste jest również dodawanie do prezentu słodyczy. I tutaj również lepiej poradzić się rodziców – nie wszyscy pozwalają obecnie swoim dzieciom na jedzenie słodkości, należy być więc ostrożnym.

 

Bączek dla dzieci – mała zabawka, duża radość

 

W czasach, kiedy sklepowe półki uginają się pod ciężarem zabawek, możesz mieć niezły mętlik w głowie. Co więc wybrać: klocki, lalki, pluszaki czy puzzle? Miłym zaskoczeniem może być fakt, że te najnowocześniejsze zabawki zazwyczaj nie przypadają do gustu maluchom. Często okazuje się bowiem, że z pozoru niewielkie i mało skomplikowane przedmioty przynoszą więcej radości. Pomysł na prezent dla dziecka 3-letniego może być więc bardzo prosty – bączek. To zabawka, którą pewnie pamiętasz ze swojego dzieciństwa, a jest tak naprawdę znana od bardzo dawna.

Zabawka dla dzieci będzie atrakcyjna i zarazem przydatna. Nie każdy wie, że bawienie się wirującym wokół własnej osi bączkiem przynosi wiele korzyści – uczy cierpliwości i trenuje zdolności manualne oraz rozwija koordynację oko-ręka (niezwykle ważnej podczas np. nauki pisania). Bączek potrafi zająć dziecko na dłuższy czas. Jest to też odpowiedni upominek dla najmłodszych bez względu na ich upodobania. Czy jest to również odpowiedni prezent dla 3letniego chłopca? Oczywiście, płeć nie ma tu żadnego znaczenia. Kolorowe wzory kochają wszyscy, szukając zaś naprawdę wyjątkowo pięknych i różnobarwnych bączków, warto sprawdzić te dostępne w sklepie maludas.pl, a konkretniej pod adresem: https://maludas.pl/c/21/baczek-dla-dzieci-zabawki-dla-niemowlat-zabawki.html. Wysoka jakość wykonania i atrakcyjne ceny to coś, co wyróżnia ten sklep.

 

Czy prezent dla 3latka musi być kosztowny?

 

Dziecko w wieku 3 lat nie ma jeszcze pojęcia o wartości pieniędzy. Pojęcia „tanie” i „drogie” są dla niego abstrakcyjne, dlatego nie postrzega atrakcyjności danej rzeczy przez pryzmat jej ceny. Co więcej, często okazuje się, że to właśnie te mniej kosztowne zabawki przypadają najmłodszym do gustu bardziej niż bardzo drogie. Najlepszym przykładem jest tu właśnie bączek dla dzieci, który przebije niejedną zabawkę, na którą trzeba by było przeznaczyć duże sumy pieniędzy. Dobrze mieć też na uwadze, że maluchy nie potrafią odpowiednio zadbać o otaczające je przedmioty – w przypływie emocji rzucają nimi lub uderzają o ziemię.

Bączek wykonany z drewna oraz inne podobne zabawki, które można znaleźć w sklepie maludas.pl, są bardzo trwałe i odporne – nie tak łatwo je zniszczyć, dzięki temu będą służyły przez dłuższy czas. Bez względu na to, czy będzie to prezent dla 3letniej dziewczynki czy chłopca, bączek zawsze okaże się strzałem w dziesiątkę. Zabawki zajmą energicznego urwisa na naprawdę długi czas – z korzyścią dla jego rozwoju i przede wszystkim z ogromną radością.