Obecnie znaczenie kabla USB do telefonu wyraźnie spadło, ponieważ większość modeli smartfonów ma dostępną funkcję bluetooth lub Wi-Fi, co stanowi doskonały i szybki sposób na przesyłanie danych z jednego urządzenia na inne. Nie znaczy to jednak, że kable tego typu stały się niepotrzebne. Mimo że coraz więcej komputerów stacjonarnych, laptopów i notebooków posiada możliwości zbliżone do telefonów, nadal wiele osób używa starszego sprzętu, który nie dysponuje tak innowacyjnymi funkcjami. Jak w takim razie przesłać dane? Dlatego wciąż potrzebujemy kabli USB.

Kabel USB to złącze, które umożliwia przesyłanie danych, ładowanie oraz połączenie z urządzeniami, które mają odpowiednie wejścia. Znacznie ułatwia łączność pomiędzy dwoma gadżetami elektronicznymi, zwłaszcza tymi starszymi. Kable USB wciąż się przydają. Jednak jaki kabel do telefonu wybrać?

Jaki kabel do telefonu?

Może się wydawać, że kable do telefonu z oferty Etuo to mało skomplikowany temat, jednak wśród kabli USB istnieją wyraźne podziały. Przede wszystkim przy wyborze kabla należy zwrócić uwagę na typ gniazda, zarówno jednego końca, jak i drugiego. To najistotniejsza cecha, bo przesądza o tym, czy uda Ci się podpiąć jedno urządzenie do drugiego. Skąd masz wiedzieć, jaki typ wejścia posiada Twój smartfon?

Typ wejścia w telefonie nie jest trudny do zidentyfikowania. Każdy rodzaj charakteryzuje się innym kształtem, te w smartfonach zazwyczaj są wydłużone i mają zaokrąglone lub trójkątne końce. Jednak nie musisz sprawdzać tego samodzielnie. Opis wejścia USB znajduje się w dokładnej specyfikacji telefonu, którą znajdziesz zarówno na stronie internetowej producenta, jak i każdego niemal sklepu elektronicznego.

Najbardziej popularny port USB w komputerach i laptopach to typ A. W swoim telefonie możesz spodziewać się wejścia typu C lub innych, mniejszych od typu A. Jeśli jednak potrzebujesz uniwersalnego kabla, który będzie miał kilka wymiennych portów, świetnym pomysłem będzie kabel do telefonu z magnesem. Wytrzymałe kable magnetyczne do telefonu z oferty sklepu Etuo na pewno świetnie się tutaj sprawdzą, ponieważ pozwolą Ci na wymienienie portu USB w zależności od potrzeb.

Powinieneś zwrócić również uwagę na limit przepustowości kabla USB. Tutaj sprawa nie jest zbyt skomplikowana. Wyróżniamy trzy rodzaje przepustowości: 2.0, 3.0, 3.1. Im wyższa wartość, tym większy limit przepustowości. Przykładowo: w kablu o wartości 2.0 prędkość przesyłu danych to 480Mb/s, a w wersji 3.0 to aż 5Gb/s.

Czy ważna jest długość kabla?

Kiedy najlepszym wyborem będzie długi kabel USB do telefonu? Na pewno w sytuacji, kiedy jednocześnie chcesz przesyłać dane i na przykład przeglądać social media na smartfonie, a urządzenie, z którym się łączysz, znajduje się daleko.

W jakiej sytuacji natomiast to krótki kabel USB będzie wybawieniem? Przede wszystkim wtedy, gdy po prostu może przeszkadzać. Na przykład podczas jazdy samochodem, kiedy nie chcesz, żeby ciągle przesuwający się kabel odwracał Twoją uwagę od jezdni.

Bardzo ważnym aspektem jest wytrzymałość kabla. Jeśli zależy Ci na mocnym kablu do telefonu, powinieneś zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest jego osłonka. Zazwyczaj doskonałą opcją są nylonowe plecionki, które bardzo dobrze chronią przewód przed uszkodzeniami mechanicznymi i przy okazji zapobiegają plątaniu się. Nie zapomnij o tym, że delikatne elementy przy złączach USB również powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Czy wygląd kabla ma znaczenie?

Ostatnią cechą, na którą zwraca uwagę każdy kupujący, jest wygląd. W tej kwestii wybór jest naprawdę szeroki. Na stronie sklepu Etuo znajdziesz sporą gamę kolorów i rodzajów kabli. Możesz zdecydować się na jednokolorowy, prosty kabel USB, choć równie dobrze możesz wybrać coś dużo bardziej kolorowego. Ciekawym i jednocześnie oryginalnym pomysłem jest świecący kabel do telefonu, który ma wbudowaną lampkę LED.

Aby kupić dobry kabel USB do telefonu, wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Kupno odpowiedniego kabla USB wcale nie musi być trudne!