Powłoki ceramiczne cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. Warto wiedzieć, jakie działanie wykazują te produkty i jakie mają zalety. Producenci oferują niezawodne produkty, które spełnią oczekiwania każdego odbiorcy. Dzięki temu zadbamy o solidne zabezpieczenie lakieru i zachowanie estetyki pojazdu. Powłoka ceramiczna co to jest? Czy warto z niej skorzystać? Jakie wady i zalety trzeba poznać?

Powłoka ceramiczna czy warto?

Z pewnością przed wyborem powłoki zastanawiamy się – powłoka ceramiczna czy warto? Większość użytkowników wskazuje, że warto skorzystać z takiego rozwiązania. Przepisy unijne dotyczące ochrony środowiska wskazują, że nie można korzystać z lakierów, które mają toksyczne składniki. Chętnie sięgamy zatem po powłoki ceramiczne Wrocław, które pozwalają przedłużyć trwałość lakieru i wpływają na jego ochronę. Powłoka ceramiczna – co to jest? Najprościej rzecz ujmując, jest to specjalny preparat, który jest nanoszony na auto. Powstaje za pomocą wykorzystania nanotechnologii. Na karoserii w efekcie powstaje dodatkowa warstwa zabezpieczająca, o grubości około kilku mikronów. 

 

Powłoka ceramiczna ile wytrzyma

Pamiętajmy o tym, że powłoka ceramiczna wpływa na ochronę lakieru na kilka sposobów. Cechuje się głównie właściwościami hydrofobowymi. Dzięki temu woda spływa po karoserii, nie osiadając na niej. Ta cecha sprawia, że zanieczyszczenia trudniej utrzymują się na lakierze samochodowym. Pozbycie się brudu jest łatwiejsze, a wizyta na myjni samochodowej może być rzadsza. Co jeszcze jest istotne? Powłoka ceramiczna poprawia właściwości antykorozyjne lakieru. Karoseria staje się bardziej odporna na ptasie odchody i chemię. Sól drogowa nie będzie aż tak bardzo szkodzić lakierowi. 

Okazuje się, że powłoka ceramiczna we Wrocławiu wpływa na wydobycie głębi koloru. Barwa samochodu staje się szklista i efektywnie się prezentuje. Dzięki powłoce nadwozie jest odporne na promieniowanie UV, a lakier nie płowieje z biegiem czasu. Zastosowanie powłoki ceramicznej ogranicza ryzyko pojawienia się odprysków i małych zarysować na nadwoziu. Dużym atutem produktu jest jego trwałość. Ile wytrzyma powłoka ceramiczna? Jeśli będziemy o nią dbać, może wytrzymać od 5 do 10 lat. 

Powłoka ceramiczna wady i zalety

Jak widać, powłoka ceramiczna ma wiele zalet. A jakie są wady takiej powłoki? Jedną z głównych wad może być cena produktu. W przypadku starszego modelu auta, nałożenie powłoki jest średnio opłacalne. Nie każdy odbiorca wie, jak nałożyć specjalny preparat. Z pomocą przychodzą usługi warsztatu samochodowego, za które także trzeba zapłacić. Jest to w zasadzie jedna z niewiele wad, które wiążą się z ceramiczną powłoką. 

Podsumowując warto stwierdzić, że powłoka ceramiczna ma szerokie grono zwolenników. Nie zapominajmy o tym, że takie produkty zakupimy z łatwością w sklepie internetowym. Nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dokonać zakupu. Nowoczesne powłoki ochronią lakier przed zarysowaniami i wydobędą głębię koloru. Nic dziwnego, że są uwielbiane przez wielu kierowców.