Kuchnia to z pewnością jedno z najważniejszych pomieszczeń w cały domu. To właśnie tutaj domownicy spędzają mnóstwo czasu przygotowując pyszne potrawy czy wypieki. Czasami jednak zdarza się, że kuchni przyda się remont. Zanim jednak ktoś uda się prosto do sklepu meblowego, warto wcześniej zastanowić się, jak powinna ona wyglądać. Czy lepsze będzie drewno? A może zdecydować się na nowoczesny design? Wybór nigdy nie jest łatwy. Podobnie jest w kwestii koloru. Jaki kolor mebli najlepiej sprawdzi się w kuchni?

Jasna czy ciemna kuchnia?

Podczas gruntownego remontu kuchni domownicy mają dużo większą swobodę w kwestii wybrania odpowiedniego koloru niż tylko w przypadku wymiany samych mebli. Nie trzeba się wtedy, chociażby martwić, czy będą one pasowały do koloru ścian. Decydując się na odpowiednią barwę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. W małej kuchni warto zdecydować się na jasne, tanie meble kuchenne (Katowice). Zwiększą one optycznie pomieszczenie i nie będą zabierały tak bardzo cennego światła.

Im większa jest kuchnia, tym większa jest również swoboda przy wyborze odpowiedniego koloru mebli kuchennych. W takim pomieszczeniu bardzo dobrze sprawdzą się ciemniejsze barwy, a nawet te kolorowe. Nie trzeba się wtedy martwić, że takie meble będą zbyt przytłaczające. W kuchni, w której występuje mała ilość naturalnego światła, doskonale sprawdzą się również meble posiadające lśniące fronty. Nie dość, że będą się po prostu ładnie prezentowały, to dodatkowo pozwolą zagarnąć dodatkowe światło.

Jaki kolor mebli do kuchni — praktyczne porady

Przeglądając katalogi z najpopularniejszymi modelami mebli kuchennych, można trafić zarówno na te drewniane, jak i antracytowe, które nadają się lepiej do nowoczesnej kuchni. Najważniejsze jest jednak, aby kolor mebli był w pełni dostosowany do gustu domowników. Jeżeli w domu mieszkają małe dzieci, należy zrezygnować z łatwo brudzących się frontów. Również na jasnych meblach plamy po czekoladzie czy innych smakołykach będą dużo bardziej widoczne. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się kolor brązowy, gorzka czekolada, czy bardziej ekstrawaganckie zieleń czy granat.

Remontując aneks kuchenny, warto postawić na ponadczasowe barwy, które będą pasowały do każdego stylu. Dobrym rozwiązaniem będą tanie meble kuchenne (Katowice) beżowe oraz drewniane. W takiej sytuacji, nawet po remoncie kuchni czy salonu, meble nadal będą świetnie komponowały się z resztą aranżacji. Ważna jest zasada, że praktyczność oraz uniwersalność idą ze sobą w parze.

Wiadomym jest, że każdy pragnie, aby w jego kuchni jak najdłużej była utrzymana czystość. Kupując nowe meble warto więc postawić na takie kolory, które będą najbardziej praktyczne pod tym względem. Jeżeli dom zamieszkuje kilka osób, warto wybrać takie barwy, na których drobne zabrudzenia będą ledwo widoczne. Kierując się powyższymi zasadami, każdy znajdzie najbardziej odpowiedni kolor mebli kuchennych, który doskonale wkomponuje się do wystroju całego pomieszczenia.