Jezioro Garda znajduje się w północnych Włoszech między Brescią, Weroną i Trydentem. Jest to największe jezioro we Włoszech i uważane za jedno z najpiękniejszych jezior w Europie. Jezioro Garda ma wiele do zaoferowania wczasowiczom. To piękne jezioro otoczone jest górami i winnicami. Latem jest to również jedno z najpopularniejszych miejsc dla miłośników sportów wodnych, takich jak żeglarstwo i windsurfing. To piękne miejsce do odwiedzenia z mnóstwem opcji zakwaterowania i szeroką gamą rzeczy do zrobienia. Oto kilka pomysłów,

Gdzie jechać nad Gardę

  • Odwiedź miasta wokół jeziora Garda — Samo jezioro Garda jest otoczone przez wiele uroczych miasteczek, w tym Riva del Garda, Sirmione i Limone sul Garda. Każde z nich ma swój odrębny charakter, niektóre ze średniowiecznymi fortecami, inne z plażami i dobrymi możliwościami zakupów. Możesz łatwo jeździć rowerem między tymi miastami lub wybrać się na wycieczkę samochodem, aby odkryć je wszystkie.
  • Wybierz się na przejażdżkę rowerową ścieżką wzdłuż brzegu jeziora — Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż jeziora Garda jest szczególnie popularna wśród rowerzystów, którzy chcą cieszyć się krajobrazem podczas ćwiczeń. Trasa rozciąga się od Torbole w pobliżu Riva del Garda aż do Peschiera del Garda w pobliżu Werony, więc możesz wybrać, jak daleko chcesz jechać każdego dnia, w zależności od tego, ile masz wolnego czasu!
  • Wybierz się na wędrówkę po parku przyrody Porto Vecchio – Piesze wędrówki to kolejna popularna aktywność nad jeziorem Garda. Wokół jeziora znajduje się wiele szlaków turystycznych, ale jeden z najlepszych znajduje się w Parku Przyrody Porto Vecchio. Jest to stosunkowo łatwa wędrówka, która prowadzi przez park wzdłuż jego skalistego wybrzeża. Możesz zatrzymać się w dowolnym momencie, aby podziwiać widoki na jezioro, góry i wioski poniżej. Na szlak można dojechać autobusem z Desenzano del Garda do Limone sul Garda, gdzie można wypożyczyć rower lub kupić karnet na komunikację miejską, który zabierze Cię do punktu wyjścia w Porto Vecchio. Innym popularnym obszarem spacerowym jest okolica Sirmione, gdzie można wędrować dobrze oznakowanym szlakiem w kierunku Torbole i Riva del Garda. Trasa trwa około dwóch godzin, a po drodze jest mnóstwo miejsc, w których można się zatrzymać na przekąskę.
  • Zwiedzaj Garda łodzią — Możesz popłynąć łodzią wycieczkową po jeziorze Garda z jednego miasta portowego. Najlepszy czas na to jest o zachodzie słońca, kiedy po podróży nad jeziorem Garda można podziwiać zachód słońca nad górami. Do torbole nad Jeziorem Garda razem z nartywalpach.com , powinien udać się każdy!
  • Inną znaną atrakcją nad jeziorem Garda jest Zamek Scaligiero w Malcesine, który został zbudowany przez rodzinę Scaliger w XIII wieku jako część ich systemu obronnego przed najazdami z Werony. Zamek stoi na wyspie połączonej z lądem dwoma mostami, które zostały zbudowane przez wojska Napoleona.

Wakacje nad Gardą — gdzie warto się zatrzymać?

Gdzie jechać nad Gardę? Nad jeziorem Garda jest mnóstwo wspaniałych miejsc na pobyt, z szeroką gamą dostępnych obiektów. Region wypoczynkowy Garda Trentino to naturalny raj nad jeziorem Garda. Region oferuje ogromną gamę atrakcji, wrażeń i wydarzeń dla każdego. Ciesz się wyjątkowym krajobrazem z niezliczonymi pięknymi miejscami i atrakcjami: promenada nad jeziorem z tętniącą życiem atmosferą, stare miasto Riva del Garda, wyspy Garda i Valtenesi, Bardolino i Lazise. Istnieje również wiele zajęć dostępnych w nocy, takich jak oglądanie spektakli teatralnych na żywo lub chodzenie do klubów, które są tutaj bardzo popularne, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy jest dużo więcej ludzi.

Klimat w tym regionie jest łagodny, ze średnią temperaturą 18 stopni Celsjusza. Najlepszy czas na wizytę nad jeziorem Garda to okres od czerwca do września, kiedy w całym regionie odbywa się wiele festiwali, w tym festiwale jazzowe, operowe i winiarskie. To tylko kilka odpowiedzi na pytanie, gdzie do Włoch na wakacje, aby odkryć więcej miejsc, odwiedź stronę nartywalpach.com. Jak dojechać nad Gardę? Najlepszym sposobem dotarcia do jeziora Garda jest samochód lub samolot.