Każdy zna ten moment, gdy trzeba wymyślić prezent dla dziecka na urodziny lub święta, a w głowie pustka i brak pomysłów. Godzinami przeglądasz strony takie jak sklep dla dzieci z zabawkami, ale nic nie przyciąga Twojej uwagi i wszystko wydaje się zwyczajne. Jeżeli szukasz oryginalnego prezentu dla dziecka, czytaj dalej!

Lepiej sklep stacjonarny czy online?

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie! Jeżeli nie masz czasu, aby wejść do sklepu z zabawkami dla dzieci i przejść się alejkami, możesz zrobić to online, siedząc w swoim domu. Jednak tracisz wtedy możliwość dotknięcia konkretnej rzeczy i obejrzenia jej z każdej strony. Możesz skorzystać ze sklepu internetowego w celu poszukiwań czegoś interesującego czy jedynie przejrzenia oferty. Jednak należy zwrócić uwagę, że czasem oryginalny prezent dla dziecka będzie dostępny jedynie online albo w sklepie bardzo oddalonym od naszego miejsca zamieszkania. Wtedy konieczny będzie zakup przez Internet i dostawa do domu. Niektóre firmy oferują zapakowanie zakupionej rzeczy w papier prezentowy i dołączenie do niej kartki z życzeniami.

Oryginalne pomysły na prezent dla dziecka

Na początku warto zastanowić się nad personalizowanymi prezentami dla dzieci. Może to być zarówno personalizowany kubek, poduszka, koszulka czy skarpetki, które wbrew powszechnej opinii wracają do łask (szczególnie ze śmiesznymi wzorami). W taki sposób możesz zamieścić na kupionej rzeczy, jakiś indywidualny napis, czy coś, co będzie charakterystyczne i zostanie zapamiętane przez osobę obdarowaną. Jeżeli dziecko jest ciekawe świata i zachodzących w nim zjawisk, warto kupić mu zestawy do eksperymentów dla dzieci, mikroskop, teleskop. Taki prezent wprowadza je w świat nauki, chemii, fizyki, biologii i zaostrza ich apetyt na wiedzę. Niezwykle kreatywnym prezentem dla dziecka będzie coś, co podaruje mu przeżycia i niezapomniane wspomnienia. Takim prezentem są e-vouchery prezentowe. Ponieważ jest duży wybór voucherów, nie trudno będzie znaleźć coś dla dziecka, w zależności od jego upodobań. Do wyboru są m.in: jazda gokartem, pobyt w parku linowym, nurkowanie, dla dzieci aktywnych, które ucieszą się z dodatkowych atrakcji, spacer z alpaką dla miłośników zwierząt, warsztaty kulinarne dla młodych kucharzy, oraz sesja zdjęciowa, z której ucieszy się dziecko dobrze czujące się przed aparatem. Innym fajnym prezentem dla dziecka może być pudełko niespodzianka z balonami wypełnionymi helem. Szczególnie małe dzieci są zafascynowane balonami, które unoszą się w powietrzu. Do tego, można wybrać taki kształt, z którego najbardziej ucieszy się dziecko np. jednorożec, samochodzik, serduszko.

A może by tak… zrobić?

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej oryginalny i kreatywny prezent to taki, który zrobisz samodzielnie. Może to być miś, którego uszyjesz własnoręcznie, domek dla lalek zrobiony z kartonów, pomalowany i umeblowany, czy dla dziewczynek własnoręcznie zrobiona kula do kąpieli z płatkami kwiatów. Starsze dziecko ucieszy się z fotoksiążki, w której umieścisz wspólne zdjęcia, dodasz opisy, daty i kolorowe naklejki. Całość będzie pięknym i sentymentalnym prezentem. Innym pomysłem na prezent, głównie dla starszego dziecka jest stworzenie mu e-maila i wysyłanie na niego wiadomości ze zdjęciami, ciekawymi historyjkami czy śmiesznymi sytuacjami, które miały miejsce w przeciągu minionego roku. Następnie, w dniu urodzin otrzyma ono hasło i login do poczty. Taki prezent na pewno pozostanie mu w pamięci. Oryginalnym pomysłem będzie również zrobienie przyjęcia niespodzianki. Można wybrać dowolne miejsce (dom, ogród, wynajęta sala zabaw, kino), zaprosić rodzinę, przyjaciół dziecka. Jedzenie można zamówić z ulubionej restauracji, albo zrobić samodzielnie. Dekoracje, gry, zabawy można wymyślić wedle uznania. Organizacja takiego przyjęcia jest zajęciem wymagającym kreatywnego myślenia i często współpracy z kilkoma najbliższymi osobami dziecka.

Dzieci nie oczekują dużych i drogich prezentów, tylko oryginalnych, kreatywnych, takich które odnoszą się do ich zainteresowań. Często samodzielnie wykonane śniadanie sprawi im więcej radości niż nowa, droga zabawka.