Warstwa rogowa naskórka jest zewnętrzną warstwą skóry, która zbudowana jest z licznych, martwych, zrogowaciałych komórek. Jej zadaniem jest ochrona skóry przed urazami mechanicznymi oraz działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Zbyt duża liczba zrogowaciałych komórek na powierzchni twarzy prowadzi do uwidocznienia się suchych skórek oraz zablokowania ujść gruczołów łojowych i potowych, czego skutkiem jest pojawienie się zaskórników, wyprysków, a nawet trądziku. Aby pozbyć się martwych skórek, konieczne jest wykonanie zabiegu eksfoliacji, który pomaga usunąć ich nadmiar. Jednym z zabiegów, który pozwala na małoinwazyjne usunięcie nadmiaru warstwy rogowej jest mikrodermabrazja Kielce. Na czym polega zabieg? Jakie są efekty mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja – co to za zabieg?

Mikrodermabrazja jest małoinwazyjnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu zewnętrznej warstwy naskórka, czyli części rogowej. Intensywność i stopień ścierania oraz czas trwania zabiegu jest związany z indywidualnymi wskazaniami osoby, która poddawana jest mikrodermabrazji. Obecnie wyróżnia się trzy główne rodzaje mikrodermabrazji:

 • mikrodermabrazję diamentową – podczas wykonania tego zabiegu wykorzystuje się specjalne głowice, które zakończone są diamentowymi końcówkami ścierającymi. Głowice mogą mieć różne średnice, co pozwala dopasować je do opracowywanego obszaru.
 • mikrodermabrazję korundową – do wykonania mikrodermabrazji korundowej wykorzystuje się niewielkie mikrokryształki korundu, który jest rodzajem tlenku glinu. Podczas pracy, korund jest wytryskiwany z głowicy pod odpowiednim ciśnieniem, dzięki czemu dochodzi do powstania efektu piaskowania naskórka.
 • mikrodermabrazję wodno-tlenową – to rodzaj mikrodermabrazji, podczas którego dochodzi do tworzenia się silnego strumienia z soli fizjologicznej i sprężonego powietrza, który uderzając o naskórek, prowadzi do oderwania się martwych komórek.

Mimo że mikrodermabrazja jest małoinwazyjnym zabiegiem, jej prawidłowe wykonanie jest bardzo ważne. Na wizytę warto wybierać się do miejsc, które cieszą się renomą i poleceniami innych kobiet. Mikrodermabrazję w Kielcach warto wykonać w salonie La Sante, którego ofertę można zobaczyć na stronie: lasantekielce.com.

Jakie efekty daje mikrodermabrazja? Ile kosztuje zabieg?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, którego częstotliwość oraz siła są ściśle dobierane do potrzeb osoby poddawanej zabiegowi. Niemniej jednak regularne wykonywanie mikrozłuszczania przy pomocy mikrodermabrazji daje zaskakujące efekty, a co najważniejsze – pozwala skutecznie niwelować posiadane defekty skórne. Jakie są efekty przeprowadzenia mikrodermabrazji?

 • Pomoc w niwelowaniu trądziku pospolitego,
 • zmniejszenie widoczności i znaczne zwężenie porów,
 • niwelowanie drobnych zmarszczek mimicznych,
 • regulowanie pracy gruczołów łojowych,
 • usuwanie zaskórników zamkniętych i otwartych,
 • ograniczenie nieestetycznego rogowacenia okołomieszkowego,
 • usuwanie blizn potrądzikowych,
 • skuteczne usuwanie nawet rozległych przebarwień posłonecznych oraz potrądzikowych,
 • usuwanie przesuszonej warstwy naskórka,
 • widoczna poprawa kondycji cery,
 • ułatwienie wnikania substancji aktywnych, które aplikowane są po wykonaniu zabiegu,
 • ogólna oprawa wyglądu i kolorytu skóry twarzy.

Jaki jest koszt wykonania mikrodermabrazji? To bardzo indywidualna kwestia, która jest zależna od czasu trwania zabiegu, jakości sprzętu i obszaru poddawanego mikrodermabrazji. Niemniej jednak zabieg nie posiada wygórowanej ceny, a jego koszt jest w zasięgu większości osób.

Mikrodermabrazja jest uznawana za jeden z bezpieczniejszych zabiegów. Jedynymi przeciwwskazaniami do jego wykonania są aktywne zmiany ropne lub wirusowe na powierzchni skóry, naczyniaki jamiste, aktywne nowotwory skóry oraz płytkie unaczynienie cery. Efektem wykonania mikrodermabrazji jest świetlista, ujędrniona skóra twarzy, która odzyskuje dawny blask oraz zdrowy kolory. To jeden z zabiegów, który pozwala niewielkim kosztem walczyć z kompleksami i defektami skóry.