Randka to jedna z takich okazji, na których zawsze chcesz wyglądać jak najlepiej. Należy jednak pamiętać, że tak jak we wszystkim tu też trzeba zachować zdrowy rozsądek. Niestety, bardzo często okazuje się, że gdy kobiety starają się za bardzo, wyglądają po prostu źle i osiągają efekt odwrotny od zamierzonego. Jeżeli chcesz, aby wybrana przez Ciebie sukienka na randkę była tą idealną, warto, abyś skorzystała z naszych rad.

 

Gdzie odbywa się randka?

 

Sukienka na randkę powinna być dostosowana do miejsca, do którego się wybieracie. Jeżeli, na przykład, będziecie spędzać czas w teatrze albo eleganckiej restauracji, powinnaś dostosować wybór sukienki do zasad ubioru panujących w takich miejscach. Natomiast jeśli zamierzacie pójść na spacer lub planujecie wspólny piknik – koniecznie wybierz taką, która będzie przede wszystkim wygodna. Oczywiście, nie oznacza to, że ma być ona brzydka. Pamiętaj, że najważniejsze w wyborze sukienki na randkę – bez względu, gdzie ona się odbywa – jest to, aby twoja kreacja była schludna i zadbana. Dzięki temu, nawet jeśli będziesz ubrana w trochę mniej zjawiskowy sposób, wciąż będziesz czuła się dobrze.

 

Jakiego koloru powinna być sukienka na romantyczną kolację?

 

Wybór odpowiedniego koloru może sprawić Ci wiele trudności, ponieważ różni eksperci, mają na ten temat bardzo zróżnicowane opinie. Jedni na przykład uważają, że powinno się unikać czerni, zaś inni zalecają wybór sukienek w tym kolorze – zwłaszcza, jeżeli wybierasz się w eleganckie miejsce. Czym więc powinnaś kierować się przy wyborze koloru? Przede wszystkim własnym zdaniem oraz tym, w jakim kolorze wyglądasz najlepiej. Warto pamiętać, że nie każdy kolor będzie pasował do każdego, dlatego nie wolno lekceważyć tej kwestii.

W zależności od twojej cery oraz koloru włosów w niektórych barwach będziesz wyglądała bardzo blado i chorowicie. Jak dobrać odpowiedni kolor? Przede wszystkim przymierzając rzeczy w różnych kolorach, ponieważ w ten sposób najłatwiej będziesz mogła ocenić, czy dana barwa pasuje do Ciebie. Możesz więc wybrać taki kolor lub print, w którym będziesz się czuła dobrze w danej sytuacji. Jeśli jednak nie możesz się zdecydować –warto postawić, na któryś z klasycznych kolorów wybieranych na tę okazję. Dwoma najbardziej popularnymi są oczywiście czerń, która zawsze wygląda elegancko oraz wyszczupla sylwetkę, a także czerwień, w której kobiety zazwyczaj prezentują się o wiele bardziej atrakcyjnie niż w pozostałych kolorach.

 

Czy możesz wybrać sukienki z dekoltem?

 

Wiele kobiet waha się przed założeniem
sukienki z dekoltem
w obawie, że będą wyglądać zbyt wyzywająco. W jaki sposób wybierać dekolt sukienki, aby nie wyglądać wulgarnie? Istnieje kilka zasad, które mogą pomóc Ci podjąć odpowiednią decyzję. Przede wszystkim, jeśli zakładasz sukienkę z głębokim dekoltem, pamiętaj, aby była ona odrobinę dłuższa. Natomiast, jeśli planujesz ubrać bardzo krótką sukienkę – to warto, by pozostawała bardziej zabudowana u góry. Dzięki temu będziesz prezentować się bardzo ładnie i unikniesz ryzyka, że ubierzesz się niestosownie.

 

Jaka sukienka na pierwszą randkę sprawdzi się najlepiej?

 

Pierwsza randka zazwyczaj jest tą najbardziej stresującą. Nic dziwnego, przecież to właśnie wtedy masz poznać swojego potencjalnego nowego partnera. Pamiętaj jednak, aby przy wyborze sukienki zachować umiar, ponieważ jeśli będziesz wystrojona za bardzo, możesz wprawić partnera w zakłopotanie. Najważniejsze jest to, abyś czuła się komfortowo – gdy założysz niewygodną odzież, może ona wpłynąć negatywnie na Twój nastrój tego wieczoru. Jeżeli masz kłopot z podjęciem ostatecznej decyzji, nie wahaj się zapytać kogoś o radę, może to być na przykład mama, siostra lub wieloletnia przyjaciółka. Opinia drugiej osoby zawsze będzie pomocna, zwłaszcza jeśli jest to ktoś, komu możesz ufać. Jeśli jednak nie masz możliwości, by prosić kogoś o pomoc w podjęciu tej decyzji, po prostu zdaj się na intuicję, dzięki temu również uda Ci się podjąć najlepszą decyzję.