Nigdy nie kupuj używanego auta bez wcześniejszego sprawdzenia go. Trzymaj się tej zasady, a nie wydasz źle pieniędzy. Bardzo łatwo jest popełnić błąd i kupić bubel zamiast dobrego auta. Dlatego najpierw sprawdź, a potem kupuj. Fachowcy z Autotesto chętnie Ci w tym pomogą.

Sprawdzenie samochodu – o czym trzeba pamiętać?

 

Jest kilka istotnych rzeczy, których nie wolno pomijać podczas analizy stanu auta. Krok po kroku należy sprawdzać, czy wszystko jest zgodne z tym, co deklaruje sprzedawca. Co zatem warto sprawdzić? Podpowiadamy:

  • dokumenty pojazdu,
  • stan karoserii z pomiarem grubości lakieru,
  • stan szyb,
  • stan oświetlenia,
  • stan kół i ogumienia,
  • stan komory silnika, czyli jak pracuje, w jakiej formie są poszczególne elementy konstrukcji oraz jak przedstawia się stan płynów eksploatacyjnych,
  • elementy wyposażenia i wnętrze,
  • ocena stanu podwozia.

Bez sprawdzenia podstawowych kwestii dotyczących stanu auta, które chcesz kupić, nie warto finalizować transakcji. Dlaczego? Zwyczajnie z obawy przed kupieniem pojazdu w złej kondycji. Grozi to nie tylko utratą pieniędzy, ale stwarza niebezpieczeństwo dla tych, którzy będą jeździć autem. To bardzo nieodpowiedzialne podejście.

Nie rób tego na własną rękę

 

Jeśli nie odnajdujesz się w temacie motoryzacji zbyt dobrze, skorzystaj z pomocy tych, którzy naprawdę mają wiedzę i doświadczenie. Na autotesto.pl znajdziesz dokładną zawartość raportu, który mogą przygotować eksperci. Co ważne, powstaje on nie tylko na podstawie rozmowy ze sprzedawcą, ale po badaniu diagnostycznym za pomocą komputera. Na dodatek całe oględziny samochodu są dokumentowane fotograficznie. Poza tym ekspert wykonuje jazdę próbną, która również pozwala ocenić wiele ważnych parametrów.

Raport ekspertów prawdę Ci powie

 

Raport z pewnością będzie skarbnicą wiedzy, a jego analiza ułatwi ostateczne podjęcie decyzji w sprawie kupna samochodu. Dzięki analizie obejmującej jego stan ogólny – przejechane kilometry, kondycję silnika i wiele innych istotnych elementów – możesz negocjować cenę z właścicielem. Decydując się na zakup ze świadomością, że auto ma pewne mankamenty, od razu można zadbać o stosowne działania w tym zakresie. Przygotowanie raportu przez niezależnych ekspertów to wielkie ułatwienie. Nie musisz tracić czasu i nerwów, a poza tym dokument będzie rzetelny. Dzięki temu możesz spać spokojnie.

Szybciej i łatwiej nie będzie

 

Skorzystanie ze wsparcia specjalistów z Autotesto jest niezwykle proste. Zgłoszenie możesz wysłać on-line, bez wychodzenia z domu. Eksperci przeprowadzają swoje oględziny i maksymalnie w 24 godziny opracowują szczegółowy raport dotyczący wskazanego im auta. Jak to możliwe? Otóż ponad 250 ekspertów doświadczonych w tym zakresie pracuje na terenie ponad 350 punktów diagnostycznych w całym kraju. Przestrzegają rygorystycznych procedur kontroli aut, dzięki czemu masz pewność, że wszystko zostanie dokładnie przeanalizowane. Wraz z raportem dostaniesz dokumentację fotograficzną zawierającą minimum 70 zdjęć pokazujących jak z zewnątrz i wewnątrz prezentuje się samochód. Wszystko sprowadza się do tego, że podjęta przez Ciebie decyzja nie będzie pochopna. Będzie bazowała na konkretnej wiedzy ekspertów, którzy mają doświadczenie w tym zakresie i nie kierują się emocjami. Możesz im zaufać. Skorzystanie z oferty pozwala również zaoszczędzić czas, który trzeba by wydać na dojazd do auta, którego stan techniczny może się przecież różnić od tego opisanego w ogłoszeniu.

Podsumowując, sprawdzenie samochodu przed kupnem powinno być czymś oczywistym. Nie należy bezgranicznie wierzyć temu, co sprzedawcy mówią i piszą w swoich ogłoszeniach. Czujne oko doświadczonych rzeczoznawców pomoże wyłapać wszelkie wady czy usterki, nawet te dobrze ukryte przed potencjalnymi kupcami. To pozwala jednoznacznie stwierdzić, czy auto nie brało udziału w kolizji lub nawet wypadku. Bywa, że informacje na ten temat są pomijane, a mogą one okazać się kluczowe w kontekście dalszego, bezpiecznego użytkowania auta.